masaż relaksacyjny
Uroda Zdrowie

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Wielu klientów, odwiedzając salony masażu, myśli o zapewnieniu sobie odrobiny przyjemności, odprężeniu i zrelaksowaniu się. Nie mają na myśli utraty tkanki tłuszczowej, walki z bólem czy poprawy krążenia krwi. Pragną po prostu odpocząć pod opieką wykwalifikowanego masażysty. Taką możliwość daje masaż relaksacyjny, który pozwala na rozluźnienie się, odstresowanie oraz ogólną poprawę samopoczucia. Jak wygląda ten zabieg, dla kogo jest przeznaczony, a kto powinien go unikać?

Co to jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny jest odmianą masażu klasycznego. Masażysta używa jednak mniejszej siły, a jego ruchy są powolne, spokojne, płynne i powierzchowne. Polegają przeważnie na delikatnym ugniataniu, głaskaniu i rozcieraniu. Aby zapewnić klientowi większe poczucie komfortu i rozluźnienia, a jednocześnie wzbogacić masaż relaksacyjny Katowice, stosuje się: olejki eteryczne, stemple ziołowe, mleczka i balsamy do ciała, miód lub czekoladę oraz gorące kamienie. Ważne jest także o zadbanie o odpowiednie światło i spokojną muzykę relaksacyjną. Na masaż relaksacyjny najlepiej jest umówić się pod koniec dnia – po pracy i wykonaniu innych obowiązków.

Jakie efekty daje masaż relaksacyjny?

Podczas zabiegu masażysta odnajduje napięte tkanki mięśniowe, które mogą stanowić przyczynę dyskomfortu – bólu lub uczucia napięcia. Masaż relaksacyjny pozwala jednak nie tylko na zmniejszenie napięcia, ale także wpływa na poprawę krążenia krwi i skóry. Oddziałuje także na poziom endorfin we krwi, co z kolei działa przeciwbólowo i rozweselająco, pozwalając na zwiększenie kreatywności oraz ułatwiając zasypianie. Najlepsze rezultaty może dać masaż całościowy, choć można zdecydować się na wykonanie tego zabiegu jedynie na plecach.

Dla kogo jest masaż relaksacyjny?

Na masaż relaksacyjny powinny zdecydować się osoby stale zestresowane oraz zmagające się z kłopotami z koncentracją, problemami ze snem i obniżonym nastrojem.

Masaż relaksacyjny dla dwojga

Masaż relaksacyjny dla dwojga pozwala parze na odprężenie się i miłe spędzenie wspólnego czasu. Może być wspaniałym prezentem na Walentynki, rocznicę lub inną okazję. Wykonywany jest przez dwóch masażystów w tym samym pomieszczeniu, zawsze w odprężającej, intymnej atmosferze. Ten masaż Katowice cieszy się dużą popularnością zarówno wśród pojedynczych klientów, jak i par chcących spędzić odprężające i romantyczne chwile. Pozwala na poprawę samopoczucia i kondycji psychicznej, dając siłę do aktywnego działania w codziennym życiu.