szkolenie mezoterapia igłowa
Uroda

Mezoterapia igłowa – najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej

Z roku na rok Polacy coraz chętniej decydują się na korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, które w znaczny sposób poprawiają stan i jakość skóry oraz modelują sylwetkę. Duże zainteresowanie takimi usługami sprawia, że na rynku pojawiają się wciąż nowe klinki i gabinety. Aby sprostać oczekiwaniom pacjentów, należy nieustannie poszerzać wiedzę, inwestując w szkolenia kosmetyczne dla kosmetologów i lekarzy z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Firmy szkoleniowe posiadają szeroką gamę kursów, takich jak: karboksyteria, kwas hialuronowy czy szkolenie mezoterapia igłowa. Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej? Czego nauczysz się na kursie?

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej polega na dostarczeniu skórze składników aktywnych, takich jak witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy przy użyciu strzykawki. Nakłucia wykonuje się, co kilka milimetrów, na głębokość od 1-4 mm.

Zabieg w wyraźny sposób wpływa na napięcie skóry twarzy, szyi czy dekoltu zapobiegając starzeniu się skóry, a także zmniejsza cellulit. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, minimalizuje rozstępy, przebarwienia, zmarszczki, cienie pod oczami oraz blizny potrądzikowe. Mezoterapia jest także świetnym narzędziem walki z łysieniem, ponieważ wzmacnia cebulki włosów, przeciwdziałając ich wypadaniu.

Produkty stosowane podczas zabiegu są dopasowywane do określonego problemu poszczególnych pacjentów. Zaleca się powtórzenie procedury, co 2-4 tygodnie, a następnie po upływie sześciu miesięcy, po to by uzyskać jak najlepsze efekty.

Co obejmuje szkolenie z mezoterapii igłowej?

Kurs mezoterapii igłowej dzieli się na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Podczas szkolenia kursanci zapoznają się z produktami wykorzystywanymi w trakcie zabiegu oraz uczą się dobierać właściwe substancje do konkretnej problematyki pacjenta. Poznają również składy poszczególnych preparatów. Ponadto zaznajamiają się z:

  • partiami ciała, na których stosuje się mezoterapię igłową,
  • technikami wykorzystywanymi podczas zabiegów,
  • niepożądanymi działaniami oraz skutkami ubocznymi,
  • wskazaniami i przeciwwskazaniami,
  • etapami zabiegu.

W trakcie zajęć praktycznych, kursanci mają możliwość przećwiczyć poznane metody pracy, wykonując zabieg na modelce. W zależności od proponowanego przez firmę programu szkoleniowego, podczas kursu mogą być opracowywane inne części ciała oraz różna problematyka. Osoby uczestniczące w zajęciach pod okiem szkoleniowca wykonują wybrane zabiegi mezoterapii, takie jak ostrzykiwanie twarzy, okolic oczu, szyi, dekoltu czy skóry głowy.

Jaki jest cel kursu z mezoterapii igłowej?

Głównym założeniem szkolenia jest zdobycie nowej wiedzy i podniesienie kwalifikacji z zakresu medycyny estetycznej. Po ukończeniu kursu, uczestnicy będą mogli wykonywać samodzielnie zabieg mezoterapii igłowej, ponieważ dzięki zdobytemu doświadczeniu i wiedzy będą potrafili dopasować odpowiednie preparaty i metodę zabiegu do określonego problemu.