Lifestyle Moda

Jak dobrze ubrać się na zaręczyny?

Zaręczyny to wyjątkowy moment, który warto podkreślić eleganckim i stylowym strojem. Nie ma tu znaczenia, czy uroczystość odbędzie się w gronie rodzinnym, czy też wybierzemy intymne spotkanie we dwoje. – strój na zaręczyny powinien być odpowiedni do uroczystej okazji i dobrany ze szczególną starannością. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, a czego unikać?


Strój na zaręczyny – swobodny i stylowy

Strój na zaręczyny warto wybierać pod kątem własnego stylu życia i upodobań. Jeśli na co dzień nosimy garnitur do pracy, to również na zaręczynach poczujemy się w nim swobodnie. Jeżeli natomiast taki strój kompletnie nam nie pasuje, podczas uroczystości będziemy skrępowani i sztywni. Choć garnitur nie jest w tej sytuacji konieczny, to jednak zbyt nieformalne ubranie się może być gafą. Stosowna będzie elegancka koszula oraz marynarka i spodnie w stonowanych kolorach. Istotne są również eleganckie buty – np. skórzane półbuty dobrane kolorystycznie do reszty stylizacji. Skarpetki powinny pasować do spodni oraz charakteryzować się dobrą jakością.

Jakie kolory wybrać na zaręczyny?


Warto pamiętać, by na zaręczyny nie ubrać się jak na pogrzeb. Konieczne są jaśniejsze i żywsze akcenty tj. biała lub jasna koszula i dodatki w mocniejszych barwach.

Dobranie stroju do przebiegu zaręczyn

Ostatnio dobrym sposobem na dopasowanie odpowiedniej kreacji jest dobranie jej do miejsca, w którym odbywają się zaręczyny. Najczęściej jest nim restauracja lub łono natury. W pierwszym wypadku przyszła para młoda spotyka się na intymnym obiedzie lub kolacji. Może także zdecydować się na zaproszenie rodziców albo rodzeństwa. W takiej sytuacji należy ubrać się szykownie i elegancko. Obowiązkowy będzie zatem garnitur, biała koszula z długim rękawem i krawat. Podobne zasady będą obowiązywały w teatrze, filharmonii czy innym miejscu wymagającym galowego ubioru.

Okazję do nieco swobodniejszego ubioru daje organizacja zaręczyn na łonie natury. Wówczas można postawić na styl casualowy wzbogacony o elementy sportowe. Przykładem jest strój składający się ze spodni chino, lnianej koszuli i dobranych do tych elementów butów.

Zarówno odzież, jak i buty o zróżnicowanym stopniu formalności można zakupić w sklepie Modini.pl. Dostępne tu produkty odpowiadają zróżnicowanym upodobaniom, miejscom organizacji zaręczyn i innym szczegółom istotnym dla oświadczających się panów.