Motoryzacja Podróże

Zalety korzystania z profesjonalnej lawety

Bardzo często doświadczając na drodze wszelkiego rodzaju wydarzeń, wolimy skorzystać z pomocy znajomych, rodziny, czy też przyjaciół zamiast z pomocy drogowej. Nawet gdy już nie mamy wyjścia, boimy się, że zamówienie lawety może łączyć się z dużym kosztem. Nic więc dziwnego, że dopiero niedawno świadomość Polaków w tej kwestii się zmienia i coraz częściej korzystają oni z profesjonalnej pomocy. Jakie są zatem jej zalety? Zapraszamy do naszego krótkiego przewodnika po plusach profesjonalnego holowania.

Gdy auto jest na chodzie

W przypadku, gdy samochód jest w stanie uruchomić silnik, najczęściej jak najbardziej oddalamy od siebie myśl związaną z zamówieniem lawety, a wolimy skorzystać z pomocy znajomego. Jest to błędne myślenie, a mit o tym, że holowanie jest drogie, na szczęście ustaje. Doświadczona i dobra firma zajmująca się pomocą drogową jest w stanie nie tylko zaoszczędzić nasze nerwy, ale również pieniądze i czas. Zmiana koła, wymiana płynów, dowóz paliwa, holowanie do najbliższego punktu serwisowego, do domu lub zaufanego warsztatu to nie jedyne zadania zajmujących się profesjonalnym transportem pojazdów. 

Tego typu firmy mają także wiedzę i doświadczenie w tym, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jak zachować się będąc za granicą, szczególnie w Niemczech. Przykładowo pomoc drogowa Świecko, to firma, która specjalizuje się w holowaniu aut z całej Europy. Oznacza to, że mając do niej kontakt, możemy być spokojnie o nasze auto za granicą.

Unieruchomiony samochód

Podobnie jest w przypadku, gdy nasze auto jest unieruchomione. Lepiej jest skorzystać z pomocy drogowej, która ma wieloletnie doświadczenie, niż szukać na szybko przypadkowej firmy. Zaletami korzystania z zaufanej, sprawdzonej firmy jest przede wszystkim to, że możemy liczyć na wsparcie, a także zorganizowanie transportu dla nas i dla naszych pasażerów. Wszelkie akcje holownicze odbywają się w bezpiecznej i przemyślanej atmosferze. Kierowcy lawety wiedzą dokładnie, w jaki sposób postępować, ale również posiadają odpowiedni sprzęt nie tylko do szybkiej naprawy, ale i zabezpieczenia auta do transportu.             Dodatkowo warto wiedzieć, że korzystanie z lawety daje nam poczucie komfortu, ponieważ są to przygotowani, doświadczeni pracownicy, którzy reagują natychmiastowo przez 24 godziny na dobę. Oznacza to, że nie musimy się martwić o pomoc nawet w środku nocy, kilkaset kilometrów od domu. Jest to szczególnie ważne, teraz gdy tak często wybieramy nasze prywatne auto do podróżowania nawet w najdalsze zakątki Europy.