wycieczki do Lwowa
Lifestyle Podróże

Wycieczka do Lwowa – co warto wiedzieć?

Jeżeli jedziemy do Lwowa, warto wiedzieć, jakie są najważniejsze miejsca, zabytki i kościoły, których nie można przegapić podczas wizyty w tym mieście. Lwów jest prawdopodobnie najmniej ukraińskim miastem i pozostaje on po ogromnym wpływem polskości.

Zwarte i dobrze zachowane stare miasto we Lwowie, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa, ułatwia zwiedzanie miasta pieszo. W rzeczywistości wiele centralnych obszarów jest ściśle zamkniętych dla ruchu kołowego i podobnie, jak Kraków czy Praga, z którymi ma wiele podobieństw, Lwów jest idealnym miastem do odkrywania go stopniowo, gubiąc się w różnych alejkach bogatego historycznego centrum. Jest otoczone wieloma zabytkowymi budynkami, doskonale odrestaurowanymi. Kościoły są częścią ogromnego dziedzictwa architektonicznego tego miasta. Także Opera Lwowska jest jedną z najważniejszych świątyń kultury w całym kraju. Co ciekawe, cmentarz jest również częścią turystycznej wycieczki po mieście. Najważniejszy dla Polaków jest Cmentarz Łyczakowski, który nie jest już wyłącznie cmentarzem, ale fenomenalnym dziełem sztuki.

Z Przemyśla do Lwowa

Do tego miasta można przyjechać zarówno pociągiem, jak i autobusem. Bardzo popularne są wycieczki do Lwowa z Przemyśla, z racji tego, że leży on bardzo blisko granicy. Podróże organizowane w ten sposób są wygodne i tanie. Sama podróż zajmuje zaledwie kilka godzin.

Jeśli nie mamy dużo czasu, lubimy chodzić z przewodnikiem lub po prostu wolimy zorganizowaną wycieczkę, mamy kilka możliwości do wyboru. Aby podróżować po mieście samodzielnie, możemy zdecydować się na spacer, albo komunikację miejską – wsiąść do jednego z różnych autobusów, które przejeżdżają przez całe miasto. Bilety nie różnią się bardzo od cen w Polsce.

Lwów jest jednym z ukraińskich miast z najlepszą ofertą zakwaterowania – od luksusowych hoteli po małe schroniska, wiele z nich znajduje się praktycznie w samym centrum. Krótko mówiąc, we Lwowie, mieście światowego dziedzictwa, które warto odwiedzić, możemy spędzić tanio i miło każdą wyprawę. Polska granica i polska przeszłość sprawiają, że wiele zorganizowanych grup z naszego kraju decyduje się na wycieczkę do Lwowa.