pranie wodne
Lifestyle

Pranie wodne, na czym polega?

Z każdym rokiem coraz liczniejsze grono ludzi decyduje się na skorzystanie z fachowych usług oferowanych przez pralnie. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się trudnych plam z ubrań (np. plamy po kawie, trawie, napojach). Współczesnym, bardzo nowoczesnym pralniom, żadne zabrudzenia nie przysparzają problemów.

Jakie jeszcze korzyści płyną z korzystania z pralni? Niewątpliwie oszczędność pieniędzy (nie musimy wyrzucać zaplamionych rzeczy, przez co jeszcze długo możemy z nich korzystać), i czasu oraz możliwość jego zagospodarowania. Szybkość działania pralni pozwala w bardzo krótkim czasie, nadać nowy, świeży wygląd ubraniom, przy tym nie musimy się obawiać o uszkodzenia materiałów.

Pralnie nie świadczą jedynie usług pojedynczym klientom, ale także różnym przedsiębiorstwom gospodarczym, takim jak: salony fryzjerskie i kosmetyczne, hotele, lokale gastronomiczne a nawet szkoły. Pralnie, w tym pralnia Kolorowa w mieście Lublin, oferują czyszczenie chemiczne, pranie w systemie Softwash, a także pranie wodne, na którym dzisiaj się skupimy.

Pranie wodne

Ten rodzaj prania, w porównaniu do czyszczenia chemicznego, odbywa się przy zastosowaniu wody (dlatego nazywamy go sposobem prania „na mokro”) oraz przy wykorzystaniu specjalnych detergentów piorących. Produkty te błyskawicznie wsączają się we wnętrze tekstyliów, eliminując różnorakie ubrudzenia

Pranie wodne jest to standardowy, klasyczny sposób prania, stosowany także w domach. Jednakże z racji rozwoju technologicznego oraz nowoczesności sprzętów, proces ten jest zdecydowanie bardziej innowacyjny i złożony niż jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Obecnie używane maszyny pozwalają skorzystać z wielorakich skomputeryzowanych możliwości, jak samoczynne kontrolowanie wilgotności i temperatury, a mimo to są nadal bardzo ekonomiczne.

Pranie wodne – na czym polega?

Ubrania przygotowane do prania (przed samym praniem wodnym) najpierw muszą zostać sprawdzone. Analizuje się ilość zabrudzenia oraz same plamy, dzięki czemu można dobrać odpowiedni sposób prania, najwłaściwszy dla konkretnej tkaniny. Następnie (jeśli jest to
niezbędny krok) przechodzi się do odplamiania. Dopiero na tym etapie można przystąpić do samego prania wodnego. Po odwirowaniu i wysuszeniu odzieży, trzeba nadać rzeczom należyte kształty, a potem już jedynie je wyprasować lub wymaglować. Złożone i spakowane ubrania są przygotowane do odebrania przez klientów. Jednak bardzo często pralnie oferują także doręczenie rzeczy do domów.