środki na przeziębienie
Zdrowie

Jakie środki na przeziębienie warto mieć zawsze pod ręką?

Zwalczmy pierwsze objawy grypy i przeziębienia

Nie da się ukryć, że przeziębienie najczęściej pojawia się nagle. Nie jesteśmy tak naprawdę nigdy na tę chorobę przygotowani. Zaczynamy kasłać, kichać oraz pojawia się nieprzyjemne drapanie w gardle. Gdy działamy od razu, to możemy śmiało zwalczyć swoje pierwszej objawy choroby, jeszcze zanim się zamienią w poważną bakteryjną infekcję. Dowiedzmy się zatem co warto mieć w swojej apteczce domowej?

Domowa apteczka

W apteczce domowej na pierwsze objawy przeziębienie nie może zabraknąć leków przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych. Znanym środkiem przeciwzapalnym jest ibuprofen. Jednak pamiętać należy, nie nie powinny go zażywać osoby, które mają spory problem z pokarmowym przewodem. Dla osób mających chorobę wrzodową czy też wrażliwy żołądek o wiele lepszy będzie paracetamol.

Tabletki na przeziębienie działają przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo dzięki paracetamolowi czy też pseudo efedrynie, a także składnikom antyhistaminowym oraz przeciwkaszlowych. Jednak warto pamiętać, że wybierając złożony lek, nie powinniśmy przyjmować innych leków o działaniu podobnym. Również należy zrezygnować z leków, które zawierają fenylefrynę, gdy mamy problemy z układem krążenia lub gdy mamy dosyć wysokie ciśnienie.

Z kolei na drapanie w gardle oraz na sam ból gardła mogą się okazać pomocne liczne tabletki do ssania. Na kaszel dobrze mieć natomiast pod ręką przeciwkaszlowy syrop. Na bóle ścięgien oraz bóle mięśni pomogą nam maści rozgrzewające z eukaliptusowym olejkiem czy też maść kamforowa. Również się sprawdzą przy katarze, gdyż nos świetnie udrażniają. Jednym z pierwszych objawów przy przeziębieniu jest katar. Jest to dla nas znak, że w organizmie naszym zaczynają się pojawiać liczne wirusy. Olejki do inhalacji czy też krople do nosa z eukaliptusem czy też z mentolem w tym przypadku mogą się okazać naprawdę nieocenione. Warto przy wyborze środków na przeziębienie skonsultować się z farmaceutą.