drzwi
Dom i wnętrza

Ile kosztuje montaż drzwi wewnętrznych 2020

Ile mniej więcej kosztuje montaż wewnętrznych drzwi?

Na jaki montaż drzwi się zdecydować?

Najtaniej, ale okazuje się wcale nie najprościej, jest samodzielnie zamontować drzwi. Czasami jest tak, że nie warto oszczędzać, szukają fachowców najtańszych. Okazuje się, że czasami jest to kompletnie nieopłacalne. Montaż skrzydła z ościeżnicą polega a wpasowaniu w otwór drzwiowy ościeżnicy. Fachowiec na klinach powinien wypoziomować belkę górną oraz także spionować boczne belki oraz zamontowaniu jej przy pomocy rozporowych kołków oraz poliuretanowej pianki. W kolejnym kroku zakłada się oraz wyważa skrzydło na zawiasach. Kolejny krok to już montaż klamek oraz szyldu.

Montaż u producenta

Jeśli drzwi zamawiamy u producenta, to na pewno opłaca się drzwi kupić razem z montażem. W cenie montażu firmy autoryzowane oferują także transport, a co ważne ponoszą także odpowiedzialność za uszkodzenia ewentualne podczas przewozu. Producenci zachęcają często do korzystania z ekip przez nich zaaprobowanych. Gdy drzwi zamówimy z montażem, to także możemy na nie dostać jakąś dłuższa gwarancję.

Dokładna cena

Cena za zamontowanie drzwi wewnętrznych zaczyna się już od stu złotych. Musimy pamiętać o tym, aby postawić naprawdę na dobrego fachowca. Takowego znajdziemy pod frazą drzwi MysłowiceMusimy wiedzieć, że to od nich zależy w jaki sposób nasze drzwi będą zamontowane. Prowadnica musi być obowiązkowo w odpowiedni sposób dopasowana jak i także zamocowana do ściany. Jednak zależnie od konkretnego system, należy ją przykręcić do muru w sposób bezpośredni czy też przy pomocy uchwytów z regulacją samego położenia szyny. Na pewno rozwiązanie drugie jest o wiele lepsze, ponieważ pozwala na wypoziomowanie precyzyjne prowadnicy. Na szynie są instalowane wózki, a następnie przykręca się do nich skrzydło. Na podłodze się przykręca wszelkie ograniczniki wychylenia oraz otwarcia drzwi. Kolejny krok to regulacja położenia skrzydła. Za drzwi w naściennym systemie zapłacimy od dwustu złotych, a za te chowane w ścianie od 450 złotych.