poduszka ortopedyczna
Zdrowie

Poduszka ortopedyczna przy przepuklinie

Przepuklina kręgosłupa – jak sobie z nią radzić?

Czym jest przepuklina kręgosłupa?

Przepuklina kręgosłupa objawia się najczęściej bóle o bardzo różnym nasileniu. Gdy zostaje przez nas zlekceważona, to niestety może nawet powodować niedowład kończyn, paraliż, a nawet zaburzenia w erekcji czy też kłopoty z oddawaniem moczu oraz stolca. W porę zdiagnozowana wymaga głównie farmakologicznego leczenia, ćwiczeń oraz fizjoterapii. Gdy stan bardzo jest zaawansowany, to konieczna się może okazać operacja. Aby do tego nie dopuścić powinniśmy począć odpowiednie kroki. Na pewno bardzo pomocna okaże się tutaj poduszka ortopedyczna.

Czym należy się kierować kupując poduszkę ortopedyczną?

Gdy decydujemy się na zakup ortopedycznej poduszki, to niestety możemy się napotkać na różnego rodzaju trudności z uwagi na bardzo dużą różnorodność jak i także bardzo szeroki asortyment produktów, które są proponowane. Odkąd stosowanie ortopedycznej poduszki w ramach jak najbardziej zdrowego stylu życia stało się modne, to firmy wręcz się prześcigają w produkowania co rusz nowych poduszek.

Najważniejsze jest indywidualne dopasowanie

Poduszka ortopedyczna na pewno musi być wręcz w sposób idealny dopasowana do danego użytkownika. Te produkty mogą się pomiędzy sobą różnić materiałami wykorzystanymi do produkcją, wielkością oraz także dodatkowymi właściwościami. Osoby, które z uwagi na swoje schorzenia czy też dolegliwości wymagają jednak zdecydowanego oraz mocnego wsparcia karku oraz szyi podczas snu, wybierać powinni poduszki, które są wykonane ze sprężystej oraz tradycyjnej już pianki poliuretanowej. Jest to pianka, która odporna jest na nacisk jak i także na wszelkie odkształcenia. Użytkownicy o wrażliwej na ucisk okolicy twarzy i szyi zdecydować się powinni na piankę z pamięcią. Jest ona dużo bardziej delikatniejsza, miękka oraz rozkłada równomiernie siłę nacisku na dużo większą powierzchnię poduszki. Tym samym zapewniony mamy dużo większy komfort. Wybór poduszki ortopedycznej najlepiej jest skonsultować ze specjalistą.