filmy anime
Rozrywka

Top 4 filmów Anime oraz gdzie kupić gadżety z nimi związane

Anime, choć w głównej mierze popularny jest w Japonii, jak i w Chinach, czyli dość daleko od naszego rodzimego kraju to i u nas posiada całkiem szerokie grono odbiorców. Istnieje szereg stron oferujących darmowy dostęp do tego rodzaju filmów, jak i seriali, które swoją drogą posiadają bardzo dobre noty na całym świecie. Jeżeli więcej myślisz, że „ANIME” to tylko rysowana bajka, w której ktoś ze sobą walczy, to nie do końca jest to prawda, gdyż w wielu przypadkach poza epickimi walkami, niepowtarzalnym wyglądem głównych bohaterów, czy też znakomitymi skinami, jak i umiejętnościami kryje się całkiem interesujące drugie dno.

Jednym z takich przykładowych i wręcz kultowych serii Anime jest Shingeki no kyojin (atak tytanów). Nie będziemy tutaj wnikali w poszczególne aspekty tego, co się tam odbywa, lecz cała historia toczy się w świecie zdominowanym przez tytanów, czyli ogromnych człekokształtnych Gigantów, którzy żywią się głównie ludźmi. Owi tytani są aktualnie na szczycie hierarchii pokarmowej, przez co ludzie żyją zgromadzeni tylko jednym mieście, które chronią wysokie mury. Pewnego razu mury zostają przełamane, a tytani dostają się do wnętrza miasta. W tych wszystkich wydarzeniach zostanie wplatany główny bohater, który zawalczy o ludzkość, a także wskaże nam to czym naprawdę jest człowieczeństwo. Ciekawe prawda?

Mirai nikki (pamiętnik przyszłości) to drugie również ciekawe Anime, które z pewnością zainteresuje laików. Tutaj także będziemy mieli domieszkę walk, interesujących postaci, niepowtarzalnych zjawisk. Jednakże znakomicie zostało tutaj przedstawione zjawisko paradoks czasowego, gdy główni bohaterowie (a będzie ich kilkoro) posiadają zdolność przewidywania przyszłości na różne sposoby. Jest to tak znakomicie przedstawione, że wręcz po obejrzeniu tego serialu z przyjemnością wraca się do niego ponownie by zrozumieć wszystkie szczegóły (i tak nie ma głupich – ale miłosnych scen)

Tensei shitara slime datta ken to trzeci dość ciekawy odpowiednik typowego bohatera, na którym warto się bliżej skupić. Opowiada historię głównego bohatera będącego jednym z podstawowych (mniejszych i słabszych) potworów, jakie występują w świecie Anime, czyli slime. To nie jest jednak taki zwykły potwór i choć początkowo nie ma żadnych interesującego umiejętności, to wraz z czasem zyskuje coraz większą liczbę przyjaciół, a także zdolności, które wpędzają go w wir naprawdę zasługujących zdarzeń.

Higurashi no naku koro ni (gdy zapłaczą cykady) to już ostatnia przedstawiona przez nas serię Anime, które na pewno was poruszył. Tutaj nie ma jednej ciągłej historii, lecz pojawi się szereg różnych historii pobocznych, a także wielu ciekawych bohaterów. Co więcej poruszą oni bardzo szeroki aspekt tematów dotyczących życia i śmierci, jak i moralnych decyzji w podejmowaniu różnych życiowych wyborów.

Jak widzicie Anime to nie tylko walka, ale także całkiem szerokie spektrum poruszające problemy, o których normalnie się nie mówi. Kiedy już sami zacznie oglądać i zrozumiecie, że nie możecie się od nich oderwać to spokojnie, bez problemu będziecie mogli wyrazić swój zachwyt ową twórczością, poprzez posiadanie odpowiednich akcesoriów. Jedną z takich stron gdzie będą one dostępne jest sklep japonia.teetres.com.