agregat prądotwórczy wynajem
Dom i wnętrza Pozostałe

Co warto wiedzieć o wynajmie agregatów prądotwórczych?

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregat to urządzenie, które samodzielnie jest w stanie wygenerować prąd elektryczny. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej lub gdzie zapotrzebowanie jest zbyt duże na możliwości sieci. Agregaty zasilane są zwykle benzyną, olejem napędowym bądź też gazem. Dzięki temu stanowią jedyne źródło prądu w momencie przerw w jego dostawie z elektrowni. Generatory prądu stosuje się zarówno jako jego źródło jak i zabezpieczenie na wypadek awarii sieci. Tak więc znajdują one swoje zastosowanie w bardzo wielu miejscach, sytuacjach czy branżach. Duże, przemysłowe agregaty pracują w szpitalach, fabrykach, sklepach wielkopowierzchniowych oraz w obsłudze świetlnej dróg, czyli wszędzie tam gdzie brak prądu oznaczałby poważne utrudnienia. Z pomocy tych urządzeń korzystają również organizatorzy imprez masowych w plenerze, koncertów, festynów. Stanowią one często jedyne źródło prądu na obszarach niepodłączonych do sieci elektrycznej. Ze względów bezpieczeństwa są również wymagane jako dodatkowe zabezpieczenie na wypadek awarii podstawowego źródła prądu jakim jest elektrownia. W prywatnych gospodarstwach domowych agregaty pojawiają się coraz częściej. Są to mniejsze modele, bardziej mobilne jednak posiadające odpowiednio dużą moc aby obsługiwać sprzęty domowe typu lodówka, telewizor, piec CO. Właściciele gospodarstw rolnych, szczególnie hodowcy zwierząt używają agregatów do zasilania np dojarek dla krów w momencie awarii prądu.

Wynajem agregatów prądotwórczych – Agregatyprądotwórcze.com.pl

Kiedy warto kupić a kiedy wynająć agregat?

Agregat prądotwórczy na wynajem to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób, które potrzebują takiego sprzętu jednorazowo lub tylko okresowo. W takiej sytuacji nie ma potrzeby kupowania tego przecież wcale nie taniego sprzętu do sporadycznego użycia. Trzeba przy tym pamiętać, że agregat  musimy gdzieś przechowywać, okresowo kontrolować jego stan techniczny. Inwestycja w agregat opłaca się zwykle tylko tym, którzy często go używają na przykład ze względu na częste przerwy w dostawach prądu na terenie, w którym mieszkają. Jeśli potrzebujemy agregatu np. do organizacji jednorazowej imprezy w ogrodzie czy też do kilku dni prac budowlanych to z całą pewnością powinniśmy rozważyć opcję wynajmu tego sprzętu.

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmu?

Podstawowym kryterium podczas wynajmu sprzętu jakim jest agregat jest wiarygodność sprzedawcy. Warto sprawdzić jakimi urządzeniami dysponuje wypożyczalnia, czy są to produkty znanych, wiodących marek, w jakim stanie technicznym są agregaty. Następnie warto poprosić o doradztwo ze strony obsługi. Powinni oni mieć pojęcie o oferowanym sprzęcie, jego mocy, zastosowaniu. Dobrze, gdy będą potrafili zaproponować coś od siebie, wybrać agregat dostosowany do zapotrzebowania klienta. Oczywiście kluczowa będzie również cena wynajmu za dobę oraz ogólne warunki wynajmu. Ceny zaczynają się zwykle od kilkudziesięciu złotych za podstawowe agregaty aż po kilka tysięcy za bardzo duże i mocne modele. Często wynajem na dłuższy czas wiąże się z obniżą ceny. Warto zapytać również o opcję transportu agregatu oraz montaż w miejscu docelowym.