portfel męski
Moda

Jaki powinien być portfel męski na prezent?

Klasyczny męski portfel, to jeden z najlepszych pomysłów na prezent. Panowie praktycznie nigdy nie wychodzą z domu bez tego drobnego dodatku. Noszą w nim zarówno pieniądze, jak i dokumenty w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy lub służbowej legitymacji. Nie wspominając nawet o kartach płatniczych, którymi dziś większość z nas posługuje się na każdym kroku.

Przy wyborze tego rodzaju dodatku, możemy jednak popełnić kilka kluczowych błędów. Warto się ich wystrzegać, by portfel służył obdarowanemu, jak najlepiej. Jaki zatem powinien być idealny męski portfel? Podpowiadamy!

Portfel ze skóry czy portfel z materiału? Która opcja jest lepsza?

Materiałowe portfele zazwyczaj przybierają postać sportowych dodatków. Wykonane z poliestru lun nylonu, nie są jednak tak trwałe i odporne, jak portfele wykonane ze skóry. Dlatego, jeśli chcemy postawić na markowy, materiałowy portfel – będzie to słuszna decyzja wyłącznie wtedy, gdy dodatek ma trafić w ręce nastolatka, na przykład. Młodzież, której gusta zmieniają się praktycznie co sezon z pewnością doceni taki gest. A my nie będziemy musiały martwić się tym, że portmonetka szybko się zniszczy.

Jeśli jednak solenizantem jest dorosły, dojrzały mężczyzna – o wiele lepiej postawić na jeden z proponowanych przez nas eleganckich portfeli wykonanych ze skóry. Nie dość, że jest to inwestycja na lata, to jeszcze stanowi dodatek, który sprawdza się niemal w każdych okolicznościach. A jeśli decyzja już zapadła i szukamy modelu, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, warto zastanowić się jeszcze nad rodzajem samej skóry. Najlepsze są oczywiście skóry naturalne. Charakteryzują się bowiem naprawdę długą żywotnością, a ich design zawsze jest dobrze przemyślany. Tego rodzaju skóra jest też elastyczna, odporna na urazy mechaniczne i po prostu elegancka. Dodatek ze skóry naturalnej zawsze będzie też na czasie. Tego typu produkty nigdy nie wychodzą przecież z mody. Ich ponadczasowość podkreśla w końcu fakt, że skóry są materiałem cenionym i powszechnie używanym dosłownie od setek lat! A my doskonale o tym wiemy.

Portfel pojemny czy portfel kompaktowy? Który z nich wybrać?

Oferta galanterii skórzanej proponuje dziś zarówno klasyczne modele w postaci pojemnych portfeli, jak i dodatki kompaktowe, które z łatwością mieszczą się w kieszeni spodni czy marynarki. Wybór między jednym, a drugim portfelem powinien zależeć od tego, co przyszły właściciel nosi przy sobie na co dzień. Czy są to drobiazgi w postaci wielu dokumentów, wizytówek, pliku gotówki i monet czy jednak parę kart płatniczych, podstawowe dokumenty i nic więcej. 

Jeśli mężczyzna, którego chcemy obdarować męskim portfelem stawia na rozwiązania funkcjonalne, uwielbia minimalizm i funkcjonalizm oraz idzie z duchem czasu, odpowiedzieć nasuwa się już sama. W sytuacji, gdy on w sklepach płaci za pośrednictwem telefonu czy karty – dobrym pomysłem będzie kupienie tak zwanego slim portfela. Cienki portfel męski z naszej oferty gwarantuje miejsce na to, co niezbędne – kartę bankomatową, dowód osobisty i kilka papierowych banknotów. Co więcej, jego opływowy kształt i niewielka wielkość sprawia, że nawet w slim stylizacjach wcale się nie odznacza. Można go bez obaw włożyć do każdej kieszeni.

Kiedy jednak solenizant lubi nosić przy sobie plik pieniędzy, co najmniej garść monet, karty lojalnościowe, a także wizytówki restauracji i ulubionych kawiarni – odpowiednim portfelem dla niego będzie na przykład model trójdzielny. Takowy gwarantuje bardzo dużo miejsca na wszystkie możliwe drobiazgi. Klasyczny, pojemny portfel, to idealne rozwiązanie dla wszystkich mężczyzn, którzy wolą mieć więcej miejsca na podręczne, potrzebne im rzeczy.

Kolor portfela i zastosowane zapięcie – na co się zdecydować w tym przypadku?

Rodzaj zapięcia jest równie ważny, co materiał wykonania portfela. Tu do wyboru pozostaje oczywiście klasyczny rzep, klips lub zatrzask. Pierwsze rozwiązanie nie jest najlepsze. Zazwyczaj stosuje się je zresztą przy materiałowych portfelach. Rzepy mają to do siebie, że po czasie zwyczajnie się zużywają i przestają pełnić swoje funkcje. Na szczęście, skórzane portfele dla panów o wiele częściej wyposażone są w tak zwane zatrzaski. I dobrze, bo te cechuje niezwykła wytrzymałość i bardzo mocne zapięcie. Magnetyczne klipsy, to z kolei łatwe w użytkowaniu zapięcia. Uwielbiają je panowie, którzy do portfela lubią mieć szybki i łatwy dostęp.

Co ciekawe, niektóre modele męskich portmonetek nie mają żadnego zewnętrznego zapięcia. Ich projekt bazuje na wewnętrznych zamkach i guziczkach, które znajdują się w środku. Takie rozwiązanie, choć w wielu osobach budzi wątpliwości, tak naprawdę zapewnia bezpieczeństwo podobne, jak w przypadku klasycznych zatrzasków.

Kolejną kwestią, którą należy przemyśleć jest oczywiście kolor portfela. Nie ma się co oszukiwać, oferta kierowana w tym zakresie do kobiet jest o wiele bogatsza. Panie mogą wybierać spośród proponowanych przez nas damskich portfeli ze wzory, kobiecych portfeli w mozaiki czy różnokolorowych portmonetek. Panowie zaś do wyboru mają przeważnie czarne, klasyczne portfele, a także wiele odcieni brązu. I w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego. Rzadko który mężczyzna byłby zadowolony z prezentu w postaci czerwonego portfela lub portfela w kwiatki.

Typ składania portfela – jaki będzie odpowiedni?

Ze względu na sposób składania portfela wyróżnia się modele podwójnie, jak i potrójnie składane. Te pierwsze zajmują oczywiście mniej miejsca, ale i oferują nieco mniej przestrzeni w środku. Z kolei drugie dają możliwość włożenia do wnętrza naprawdę wielu drobiazgów, ale nie mieszczą się w kieszeni. 

Jeśli chcemy podążać za modą, lepiej postawić na typ pierwszy. Ostatnio bardzo trendy są tak zwane slim wallet, a więc cienkie portfele podwójnie składane, z przegródkami ograniczonymi do minimum. Wspomniane już przy okazji kompaktowych dodatków portfele, to idealne rozwiązanie, gdy obdarować chcemy eleganckiego mężczyznę, dla którego ważne są sezonowe nowości.

Wysokogatunkowa skóra naturalna, solidność i trwałość wybranego modelu, to jedno. Przy wszystkich innych szczegółach warto wziąć pod uwagę potrzeby konkretnego mężczyzny. W zależności od wykonywanego zawodu, wieku i gustu – te różnią się przecież między sobą dość znaczenie. Tak czy inaczej, prezent ma uradować właśnie obdarowywanego, i o tym należy zawsze pamiętać!

Zdjęcia portfeli: www.PaoloPeruzzi.it