bmw
Motoryzacja

Gdzie naprawia się nowe samochody BMW?

Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe, posiadacze nowych aut muszą być przygotowani na wszystko. Niekiedy nawet pojazd zakupiony wprost z salonu producenta może z biegiem czasu zacząć szwankować, wówczas to kierowcy rozpoczynają poszukiwania warsztatu, w którym to specjaliści postarają się skutecznie usunąć usterkę. Do jakiego serwisu odstawić nowe auto BMW?

Naprawa samochodu nierzadko wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego też kierowcy najczęściej decydują się na skorzystanie z usług lokalnego i taniego warsztatu. Czy jest to jednak odpowiedzialne posunięcie? Jak zwykło się mówić “punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”, posiadacze kilkuletnich aut, nie objętych już gwarancją producenta mogą pozwolić sobie na wybór niezależnego serwisu, sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku kierowców dysponujących nowym pojazdem marki BMW. Wówczas to właściciele powinni wybierać pomiędzy ASO a tzw. serwisami sieciowymi, dlaczego? Choć obecnie obowiązujące prawo upoważnia kierowców do serwisowania nowego pojazdu w tańszym warsztacie, to w tym wypadku najlepszym z możliwych rozwiązań jest skorzystanie z pomocy autoryzowanego serwisu BMW, te zazwyczaj zlokalizowane są przy salonach producenta np. w Warszawie czy Białymstoku. Zainteresowani powinni wiedzieć, że ASO zatrudniają wyłącznie odpowiednio przeszkolonych fachowców, którzy specjalizują się w naprawach pojazdów danej marki. Oprócz tego autoryzowane serwisy naprawy są bardzo dobrze wyposażone dysponują nowoczesnym sprzętem i co najważniejsze w pełni oryginalnymi częściami. W momencie, kiedy konieczna jest szybka wymiana uszkodzonego elementu w stosunkowo nowym pojeździe, zastąpienie go tańszym zamiennikiem niestety nie zagwarantuje nam tego, że auto będzie w pełni sprawne lub ponownie nie ulegnie awarii. Samochody zwłaszcza nowe objęte gwarancją należy zaopatrywać wyłącznie nowymi i oryginalnymi częściami, idealnie dopasowanymi do danego modeli pojazdu, bowiem tylko wtedy jazda będzie komfortowa i bezpieczna zarazem.

Pewnie zastanawiasz się, jakie będą koszty naprawy nowego BMW? Ostateczna cena serwisowania pojazdu również zależna jest od kilku istotnych czynników, takich jak np. rodzaj usterki, warunki umowy ubezpieczenia, gwarancja itp. Jest to kwestia bardzo indywidualna, która w każdym osobnym przypadku będzie prezentowała się zupełnie inaczej. Jeżeli gwarancja już wygasła a my nadal chcemy mieć pewność, że nasze auto zostanie profesjonalnie naprawione przy poniesieniu niewielkich kosztów to wtedy możemy udać się do jednego z tzw. serwisów sieciowych.

Serwisy sieciowe BMW – czy warto?

Pierwszy raz spotykasz się z tą nazwą? Chcesz wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy miejscowym warsztatem a serwisem sieciowym? Otóż wspomniane serwisy sieciowe są firmami niezależnymi, które współpracują z danym producentem samochodowym, podobnie jak ASO posiadają właściwie wykwalifikowanych pracowników oraz wyposażenie na wysokim poziomie. Serwisy partnerskie oferują swoim Klientom o wiele niższe ceny, przy jednoczesnym zagwarantowaniu im pełnego profesjonalizmu i bezpieczeństwa. Oddając nowe BMW do serwisu sieciowego np. serwis BMW Stando kierowcy mogą być zatem spokojni o efekty pracy mechaników tam zatrudnionych.

Podsumowując, nowe pojazdy BMW objęte gwarancją należy serwisować wyłącznie w serwisach autoryzowanych tzw. ASO, z kolei usterki w nieco starszych rocznikach można bez problemu zniwelować oddając samochód do pobliskiego serwisu sieciowego wyspecjalizowanego w naprawach aut marki BMW.

Źródło:
www.autoswiat.pl
www.motofakty.pl
https://warszawa.bmw-bawariamotors.pl