designerskie fotele
Dom i wnętrza Lifestyle

Jakie wybrać designerskie fotele i pufy do salonu?

Chcesz kupić meble do salonu, ale oprócz wygody liczy się dla Ciebie wygląd? Świetnie się składa, ponieważ bogata oferta foteli designerskich dostępnych w sklepach na pewno Cię zaskoczy. Sprawdź nasze podpowiedzi jaki fotel i pufę wybrać do salonu

Designerskie fotele do salonu

Fotel od zawsze kojarzy się z wygodą i relaksem – i bardzo dobrze! Designerskie fotele nie dość, że dają Ci upragniony odpoczynek, to stają się swoistą ozdobą wnętrza. Salon z fotelami nabiera szyku oraz elegancji. Fotele designerskie to takie, które powstały zgodnie z wyobraźnią projektanta lub są inspirowane zagranicznymi wzorami. Może on być w kształcie jajka, kokosa lub słynnej “kołyski” inspirowanej modelem Barcelona. Fotel designerski najlepiej będzie komponował się w salonie ze stołem wykonanym z drewna i szkła. Natomiast dwa fotele przy stoliku kawowym umilą czas podczas damskich spotkań czy kawie lub winie.

Designerskie pufy do salonu

Pufa ma kilka oblicz – może służyć jako samodzielne siedzisko lub jako podnóżek do wcześniej wspomnianych foteli. Niezależnie od przeznaczenia – są wygodne. Wielkość, kolor oraz kształt pufy zależy od projektu. Mogą być kompaktowe, minimalistyczne lub w stylu glamour. Pufy są mobilne dzięki swojej małej wadze – możesz je przenosić do miejsca w mieszkaniu w którym akurat potrzebujesz siedziska. Pufy mogą być również rozwiązaniem dla dzieci, które są jeszcze za małe na siedzenie przy stole lub biurku. W ten sposób mogą uczyć się przy swoim stoliku siedząc na pufie. Najczęściej w ofercie sklepów można spotkać pufy tapicerowane. Materiałami są: skóra naturalna lub ekologiczna, aksamit, welur lub gruba tkanina obiciowa.

Designerskie meble nie tylko do mieszkania

Designerskie fotele i pufy świetnie wyglądają również w przestrzeni biurowej. Fotele będą reprezentatywne zarówno w recepcji biura, jak i w salkach konferencyjnych. Kreatywne meble pobudzą spotkania biznesowe oraz cotygodniowe spotkania zespołów. Pufy natomiast mogą być wygodnym oderwaniem się od pracy przy biurku. W pokoju relaksu lub

Fotele oraz pufy mogą mieć również zastosowanie w poczekalniach – do fryzjera, dentysty czy masażysty. Doskonale sprawdzą się również w nowoczesnych restauracjach i przytulnych kawiarniach.