skuteczna depilacja
Uroda

Skuteczna depilacja. Jak i gdzie ją wykonać?

Sposobów, aby na długi czas pozbyć się niechcianego owłosienia, jest coraz więcej. Kilka z nich można wykonać wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ale mimo wszystko, zabiegi na pozbycie się owłosienia chętniej wykonywane są w domowym zaciszu i to całkiem skutecznymi sposobami.

Depilator, a może jednak maszynka?

Obie metody są bardzo popularne, ale nie każda skóra pozytywnie zaakceptuje depilator. Zaletą maszynki do golenia jest zapewne fakt, iż nie należy do drogich oraz to, że można ją zabrać ze sobą wszędzie, jest zazwyczaj na wymienne baterie, a golenie nią dowolnej partie ciała powoduje podrażnień. Dzieje się tak dlatego, że włoski zostają przez maszynkę tylko przycięte równo ze skórą. Niestety zabieg ten wiąże się z szybkim odrastanie włosków i nawet już za niespełna dobę, będzie można je wyczuć pod placami. Dla idealnie gładkiej skóry, gdzie depilacja utrzymuje się nawet do 2-3 tygodni, polecany jest wyłącznie depilator, ale ma on niestety trzy spore minusy, a są nimi cena, która często przekracza kilkaset złotych, kolejną wadą jest podłączanie go do prądu poprzez kabel, który nie zawsze jest wystarczająco długi,a dla osób z wrażliwą skórą, może być problemem długo utrzymujące się zaczerwienienie skóry, wrastanie włosków oraz stany zapalne.

Zabieg woskiem, laserem czy światłem?

W salonach kosmetycznych można wykonać kilka zabiegów w sposób profesjonalny.Do niedawna depilacja woskiem była najpopularniejsza we wszystkich salonach,ponieważ jest bardzo skuteczna i długotrwała, jednak zabieg ten wiąże się ze sporym bólem i dlatego chętniej wykorzystywane są inne metody. Obecnie zabiegi takie jak depilacja laserowa i depilacja światłem IPL są bardzo popularne, ale różnią się od siebie. Ich różnica polega na skuteczności oraz bólu podczas zabiegu. Laser jest dość drogi i powoduje spory ból, ale nie ma sobie równych, gdyż efekty utrzymują się bardzo długo, a włoski są zupełnie likwidowane z każdym kolejnym zabiegiem. Z kolei zabieg wykonany światłem IPL jest tańszy i absolutnie bezbolesny, ale efekty nie są już tak spektakularne. Niezależnie na który z zabiegów się zdecydujemy, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na gabinet w którym zabieg będzie wykonywany. Sprawdźmy opinię klinik i wybierzmy te sprawdzone gabinety by uniknąć niepotrzebnych niespodzianek.