Lifestyle

Wakacje w Polsce, co warto zobaczyć?

Dla wielu turystów najciekawszym kierunkiem podróży są polskie regiony turystyczne, które mogą zaskakiwać swym pięknem oraz ogromną różnorodnością. Na ich terenie czekają wspaniałe atrakcje turystyczne oraz urocze miejsca, których w czasie wycieczki po kraju pominąć nie można.

Gdzie warto się wybrać? Jednym z ciekawszych kierunków wypraw może się okazać region wybrzeża. Nad polskim Bałtykiem nikomu nuda nie grozi, a dodatkowym walorem regionu jest jego rewelacyjne zagospodarowanie. W tej części kraju przyciągają modne kurorty oraz piękne plaże, choć i takie miasta, jak Gdańsk czy Gdynia mają turystom sporo do zaoferowania. Warto odwiedzić m.in niewielką acz urokliwą miejscowość nad morzem – Rewal. Rewal słynie z pięknych plaż, ale i ciekawych atrakcji jakimi są m.in Aleja róż i zakochanych czy kolejka wąskotorowa. Ciekawym miejscem gdzie możemy zatrzymać się są White Apartments – apartamenty Rewal. Apartament posiada piękny widok na morze, oraz dostęp m.in do Jaccuzi.

Wiele ciekawych miejsc czeka i na terenie polskich pojezierzy. Kaszuby i Mazury są bez wątpienia wymarzonym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy kochają pejzaże ozdobione lasami i polodowcowymi jeziorami. Wiele atrakcji czeka tu również na miłośników sportów wodnych oraz na tych turystów, którzy wolą spędzać czas na zwiedzaniu ciekawych zabytków.

Polskie regiony turystyczne mogą też sporo zaoferować miłośnikom historii. Jedną z tych krain, która zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest Pojezierze Wielkopolskie. Na jego terenie czekają tak piękne miejsca, jak Biskupin, Gniezno, Poznań oraz wiele innych ciekawych miejscowości, które znalazły się na słynnym Szlaku Piastowskim. Historyczne i przyrodnicze atrakcje turystyczne są też skarbem Wyżyny Małopolskiej. Tu za najciekawsze obszary uznawane są tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Góry Świętokrzyskie, a na długiej liście zabytków znajdują się m. in. Orle Gniazda oraz perły dawnej architektury, z którymi można się spotkać w trakcie wycieczki po Krakowie. Polskie regiony turystyczne mogą też sporo zaoferować miłośnikom turystyki górskiej.

Karpaty oraz Sudety są idealnymi kierunkami wycieczki dla tych, którzy kochają piesze wędrówki i chcą się cieszyć wspaniałymi widokami.