Dom i wnętrza

Jak ocieplić poddasze?

Izolacje natryskowe pianką PUR

Na rynku wiele można znaleźć rodzajów pianek do izolacji natryskowej. W zależności od naszego zapotrzebowania, możemy zdecydować się na zakup różnego rodzaju produktów, które sprostają naszym przeróżnym wymaganiom. Jednym z rodzajów izolacji natryskowej, które sprawdzają się świetnie w każdych warunkach jest izolacja natryskowa pianką PUR i to właśnie na jej zastosowaniu skupimy się w tym wpisie.

Docieplenia pianką PUR

Ocieplenia pianką PUR Wrocław to ekologiczne rozwiązanie, które ma za zadanie być absolutnie bezpiecznym dla środowiska. Tego typu pianka pozbawiona jest toksycznych substancji oraz zapachów. Dodatkowo, izolacja natryskowa pianką PUR nie zajmuje dużo czasu – odpowiednio przeszkolony pracownik jest w stanie ocieplić w trakcie jednego dnia nawet kilkusetmetrową powierzchnię! Tak zaizolowana powierzchnia będzie oczywiście odporna na rozwój grzybów oraz pleśni, a sama technologia wykorzystująca pianę poliuretanową pozwala na duże oszczędności. Warto również wspomnieć o tym, że jest to jedna z najszybszych dostępnych obecnie metod ocieplania.

Rodzaje Na rynku spotkamy dwa rodzaje piany poliuretanowej układanej natryskowo. Jednym z nich jest piana zamknięto komórkowa zbudowana, którą ze względu na swoje właściwości można ją stosować w podobnych miejscach co tradycyjny styropian czy płyty poliuretanowe. Ten typ piany jest lekki, posiada bardzo dobrą izolacyjność termiczną, ma wysoką odporność na wodę, ale nie. Jest również bardziej narażona na naprężenia ze względu na to, że po wyschnięciu jest twarda i sztywna. Drugim rodzajem piany jest piana otwarto komórkowa, którą również trzeba wyróżnić ze względu na bardzo dobrą izolacyjność termiczną, będącą jednak gorszą od izolacyjności termicznej pian zamknięto komórkowych. Jest ona bardzo lekka i paro przepuszczalna. Oprócz tego, jest elastyczna, dzięki czemu nie odczepi się od belek i desek. Jako że tego typu piana jest bardziej nasiąkliwa, w pewnych sytuacjach zaleca się wykonanie para izolacji od strony wnętrza budynku.