Motoryzacja

Autolaweta czy laweta z przyczepą?

Na rynku usług związanych z pomocą drogową i holowaniem aut możemy znaleźć różnego rodzaju samochody – niektóre są nowoczesne i w pełni sprawne, inne natomiast pod względem stanu technicznego pozostawiają wiele do życzenia. Ale to niejedyne różnice – pomoc drogowa może być świadczona przy użyciu lawet lub autolawet. Które rozwiązanie jest lepsze z perspektywy klienta?

Samochody z lawetą to pojazdy, które lawetę mają doczepioną jako przyczepę, którą często dosyć trudno się prowadzi, zwłaszcza na wąskich drogach. Autolawety to natomiast auta, które posiadają kokpit dla kierowcy oraz dużą pakę z tyłu, na której umieszczane są przewożone samochody. Zdecydowanie autolawety sprawdzają się o wiele lepiej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo przewożonego auta. Nie ma bowiem ryzyka, że przyczepa odczepi się od ciągnącego ją samochodu – autolaweta stanowi bowiem jedną całość. Warto również wspomnieć o tym, że autolawety są też po prostu o wiele prostsze w obsłudze i zajmują mniej miejsca niż tradycyjne lawety, których na naszych drogach jest obecnie zdecydowanie mniej.

Jeśli interesuje nas pomoc drogowa lub przewiezienie niesprawnego samochodu na większą odległość, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wynajem autolawet. Dzięki temu można zapewnić bezpieczny transport pojazdu nawet na duże odległości. Wynajem autolawet Wrocław, Warszawa czy Kraków to doskonałe rozwiązanie dla kierowców z dużych miast, którzy poszukują sprawdzonej i dobrej jakości pomocy drogowej. Jeśli dużo i często jeździmy, namiary na firmy oferujące pomoc drogową czy holowanie aut zawsze warto mieć pod ręką. Dobrze jest przejrzeć ofertę co najmniej kilku firm z danego rejonu, sprawdzić, jakimi samochodami świadczą swoje usługi oraz jaki jest poziom zadowolenia klientów. Ceny usług pomocy drogowej są dosyć zbliżone, nie warto więc kierować się niewielkimi oszczędnościami. Dziesięć czy dwadzieścia złotych oszczędności na usłudze nie jest warte problemów, jakie możemy mieć, jeśli trafi nam się kiepska pomoc drogowa. Jedną w polecanych firm w mieście wrocław jest Laweta Wrocław. Na stronie internetowej jest również cennik na którym możemy się opierać.